Görmeyenler gözlerde din istismarı ve FETÖ konuşuldu
Kozaklı’da 15 Temmuz programı
Başkan Yıldız muhtarlarla istişare toplantısında bir araya geldi
Şehit kabirleri vi aileleri ziyaret edildi

Avanos’ta akıl ve zeka oyunları turnuvası tamamlandı

Yazdır
Paylaş
Avanos’ta akıl ve zeka oyunları turnuvası tamamlandı
Avanos’ta akıl ve zeka oyunları turnuvası tamamlandı
Avanos’ta akıl ve zeka oyunları turnuvası tamamlandı

NEVŞEHİR(MHA) Avanos Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ”23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı – 15 Temmuz Şehitlerini Anma Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası” tamamlandı.

Avanos Atatürk Spor Salonunda 18 Nisan Çarşamba günü yapılan mücadelelerde ilçe merkezindeki okulların yanı sıra köy ve kasaba okullarından gelen 100’ün üzerinde anasınıfı, ilkokul ve ortaokul öğrencisi Mangala ve Abolone oyunlarında yarıştılar.

Saat 09.30’da başlayıp 16.00’ya kadar süren ilk gün yarışmalarına veliler de yoğun ilgi gösterdiler.

Yarışma düzenleme komitesinin planlı hazırlıkları sayesinde organizede bir sıkıntı yaşanmazken Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe müdürlüğü de turnuva için imkânlarını seferber etti.

Turnuvanın 2. gününde Koridor ve Reversi oyunlarında yaklaşık 200 öğrenci yarışarak

2. günün sonunda ayrıca düzenlenecek ödül töreni ile madalyalar dağıtılacak.

1. Gün Dereceleri

Abolone 1. Ve 2. Sınıflar

1. Yağız Halavurt (Cumhuriyet İlkokulu)

2. Yağmur Ağadolu (Nazife Mustafa İlkokulu)

3. Berra Çeltik (Alaettin İlkokulu)

Abolone 3. Ve 4. Sınıflar

1. Muzaffer Altuncuoğlu (Alaettin İlkokulu)

2. İbrahim Demir (Nazife - Mustafa Ortaokulu)

3. Veysel Karatay  (Bahçelievler 100.Yıl İlkokulu)

Abolone Ortaokullar

1. Bedirhan Pak (Ahmet Ergun Ortaokulu)

2. Mustafa Berk İpekdere (Nazife Mustafa Ortaokulu)

3. Gürsel Kör (Akarca Ortaokulu)

Mangala Anasınıfı

1. Buse Uymaz (Ahmet Ergun Ortaokulu)

2. Beren Çeltik  (Alaettin İlkokulu)

3. Ecrin Alsancak (Ahmet Ergun Ortaokulu)

Mangala 1. Ve 2. Sınıflar

1. Keklik Uyanık (Akarca İlkokulu)

2. Yaren Karakuş  (Cumhuriyet İlkokulu)

3. Buket Seyfi  (Ayhanlar İlkokulu)

Mangala 3. Ve 4. Sınıflar

1. Rabia İdil Bülbül (Nazife Mustafa İlkokulu)

2. Gökçen Beril Ataman  (Cumhuriyet İlkokulu)

3. Mete Tümtürk (Nazife Mustafa İlkokulu)

Mangala Ortaokullar

1. Neziha Nur İş  (Ahmet Ergun Ortaokulu)

2. Akgül Demir  (Akarca Ortaokulu)

3. Enes Serhat Doğan (Avanos İmam Hatip Ortaokulu)

 

HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
Ak Parti Firma Rehberi Seri İlanlar
© Copyright . Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.